Ha foghúzás előtt áll vagy nemrég esett át azon, akkor fontos lehet az Ön számára, hogy foghúzás után mit lehet enni és mit nem. Ennek azért van jelentősége, mert megfelelő ételek fogyasztásával és egyes ételek kerülésével megelőzhető a foghúzás utáni gyulladásos állapot kialakulása.
Hogy mit lehet enni foghúzás után, azt az határozza meg melyek azok az ételek, amelyek a gyulladás kialakulásához vezethetnek.
Foghúzás után tejes étel fogyasztása például nem javasolt, mert a tejben és a tojásban olyan baktérium vannak, melyek bakteriális fertőzéshez vezethetnek. Étkezés közben arra is ügyelnünk kell, hogy a rágást kerüljük a kezelt területen, rágjunk a másik oldalon.
Pépes ételek foghúzás után nem javasoltak, mert a pép könnyebben megtapad a seb felületén és a sebben. Az evés foghúzás után álljon olyan éltekből, melyek normál rágást igényelnek. Kerüljük tehát a pépesített vagy turmixolt ételeket és a smoothiet fogyasztását. Foghúzás után banán, gumicukor fogyasztása sem javasolt annak ragadós jellege miatt. A darabkás ételek fogyasztása (dió, mogyoró) szintén kerülendő.
Ezek az ételek foghúzás után, kellő körültekintéssel kis kockázattal fogyaszthatók:
Foghúzás után az ételek ne legyenek túlzottan fűszeresek, erősek vagy csípősök, inkább legyenek lágy ízűek.
Az is felmerülhet kérdésként, hogy mikor lehet enni foghúzás után?
Közvetlenül foghúzás után enni nem javasolt addig, míg az érzéstelenítő hatása tart. Az érzéstelenség megszűnése általában 2-4 óra vesz igénybe, egyedi jellemzőktől függően. Hogy foghúzás után mikor lehet enni kérdést, az határozza meg, hogy az Ön szervezete hogyan reagál az érzéstelenítőre, azaz mikor múlik el a zsibbadás érzése. Hogy foghúzás után mikor lehet rendesen enni, azaz korlátozások nélkül választani az ételek közül azon múlik tehát, hogy mikor hámosodik be az érintett terület. Ez az idő általában 7-10 nap. Mivel foghúzás után étel csak korlátozottan fogyasztható, javasolt a fogeltávolítás időpontjára teli gyomorral érkezni.
A fentiek értelmében összefoglalóan elmondható, hogy foghúzás után evés nem minden esetben kockázatos, csak a megfelelő időzítésre és a megfelelő ételek kiválasztására kell odafigyelnünk.
Ha a foghúzás utáni étkezéssel kapcsolatban kérdések merülnek fel Önben, akkor hívja bátran ügyfélszolgálatunkat a +36 1 690 1304-es telefonszámon.
Foghúzás után beragadta az étel a sebbe, mit tegyek?
A beragadt ételt próbálja meg óvatosan a fogkefe segítségével eltávolítani, ne szívogassa és ne öblögessen. Foghúzás után amennyire lehetséges kerülje az étkezést az érintett területen.
Mit nem lehet enni foghúzás után?
Olyan ételek fogyasztása nem javasolt amik gyulladás kialakulásához vezethetnek vagy állaguk, vagy összetételük miatt. Kerülje a ragadós, darabkás ételeket, és a nyers tejtermékeket.